Licensed to Waukesha North High School  HY-TEK's Meet Manager 5/1/2010 10:15 PM
                     Waukesha Northstar Classic - 5/1/2010                     
                          Track & Field Invitational                           
                          Waukesha North High School                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Tiffany Matthews             Milwaukee Tech        16-02.50  
  2 Darbe Canady                 Crystal Lake          15-09.00  
  3 Cashay Harris                Milwaukee Custer      15-07.75  
  4 Alyssa Broihier              Catholic Memoria      15-06.75  
  5 Tynisha Person               Racine Park           15-02.75  
  6 Kayla Pickart                Fond du Lac           15-01.75  
  7 Kaliegh Wurster              Wauwatosa East        14-11.75  
  8 Marissa Watson               Racine Case           14-11.00  
  9 Kaitlyn Hastings             Catholic Memoria      14-10.00  
 10 Caitria Thiele               Franklin             J14-10.00  
 11 Rachel Wegener               Muskego               14-00.75  
 12 Ali Anich                    Racine Horlick        13-11.50  
 13 Lydia Davis                  Racine Horlick        13-10.00  
 14 Karson Stacy                 Fond du Lac           13-08.50  
 15 Lianna Carter                Milwaukee Tech        13-05.50  
 16 Elena Heimark                West Bend West       J13-05.50  
 17 Breanna Nehls                Manitowoc             13-04.00  
 18 Kelly Horan                  Muskego               13-03.50  
 19 Zoe Kupfer                   Franklin              13-00.00  
 20 Emily Kutchera               Manitowoc             11-07.00  
 -- Talisha Simpson              Wauwatosa East              ND  
 
Event 3  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jennifer Luckett             Milwaukee Custer      33-04.75  
  2 Caitria Thiele               Franklin              32-04.75  
  3 Katelyn Thomas               Franklin              32-02.00  
  4 Tanya Bouc                   Manitowoc             32-01.00  
  5 Laura Polizzi                Crystal Lake          31-09.00  
  6 Marissa Watson               Racine Case           31-05.25  
  7 Kayla Pickart                Fond du Lac           31-04.50  
  8 Alex Gromacki                Catholic Memoria      31-01.00  
  9 Ashley Retzloff              Manitowoc             30-11.25  
 10 Maddie Fisher                Wauwatosa East        30-09.25  
 11 Marisa Strothenke            Wauwatosa East        30-05.25  
 12 Emily Kauth                  West Bend West        30-04.00  
 13 Rachel Wegener               Muskego               29-11.00  
 14 Maddie Kusick                Waukesha North        29-06.00  
 15 Kelly Horan                  Muskego               28-04.25  
 16 Amber Francis                Crystal Lake          28-03.25  
 17 Kaillyn Wendt                Fond du Lac           28-01.50  
 
Event 5  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jasmine Anderson             Racine Park             127-07  
  2 Alison Schmidt               Cedarburg               123-03  
  3 Jen Urban                    Fond du Lac             112-09  
  4 Andrea Kassees               Waukesha North          110-10  
  5 Desiree Irek                 Racine Horlick          103-07  
  6 Allie Hackmann               Manitowoc               100-10  
  7 Traviana Martin              Racine Park              98-03  
  8 Kamile Udrenaite             Crystal Lake             94-07  
  9 Libby Mandella               Muskego                  91-01  
 10 Emily Riese                  Fond du Lac              90-00  
 11 Nikayla Dahl                 Crystal Lake             88-06  
 12 Carina Heckert               Cedarburg                88-01  
 13 Abby Klemp                   Franklin                 87-00  
 14 Monique Cooper               Racine Case              84-02  
 15 Abby Augustine               Waukesha North           83-08  
 16 Tori Berg                    Wauwatosa East           82-06  
 17 Tina Guhl                    Catholic Memoria         81-10  
 18 Abby Brixius                 Manitowoc                75-03  
 19 Ashley Jones                 Racine Case              72-09  
 20 Lauren Seubert               Catholic Memoria         72-05  
 21 Jessica Adamowicz            Racine Horlick           71-11  
 22 Michele Burwald              West Bend West           68-04  
 23 Abby Syron                   West Bend West           63-05  
 24 Kat Donovan                  Franklin                 57-05  
 25 Shaquana Patterson           Milwaukee Tech           43-08  
 
Event 7  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Shavana Talbert              Fond du Lac           38-07.25  
  2 Daniela Thomas               Racine Park           37-04.00  
  3 Desiree Irek                 Racine Horlick        36-03.00  
  4 Libby Mandella               Muskego               33-07.00  
  5 Allie Hackmann               Manitowoc             33-03.00  
  6 Andrea Kassees               Waukesha North        33-02.00  
  7 Kamile Udrenaite             Crystal Lake          32-09.00  
  8 Alison Schmidt               Cedarburg             31-07.00  
  9 Melissa Boucher              Racine Horlick        30-10.00  
 10 Tori Berg                    Wauwatosa East        29-07.00  
 11 Katherine Wolowicz           Manitowoc             29-06.50  
 12 Meghan Meehan                West Bend West        28-06.00  
 13 Jasmine Anderson             Racine Park           28-03.00  
 14 Carina Heckert               Cedarburg            J28-03.00  
 15 Abby Klemp                   Franklin              28-01.00  
 16 Emily Riese                  Fond du Lac           27-08.00  
 17 Abby Augustine               Waukesha North       J27-08.00  
 18 Monique Cooper               Racine Case           25-10.00  
 19 Michele Burkwald             West Bend West        23-11.00  
 20 Shaquana Patterson           Milwaukee Tech        21-10.50  
 21 Stephanie Gross              Franklin              20-00.00  
 
Event 9  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Dinah Watts                  Milwaukee Tech         5-02.00  
  2 Samie McKee                  Grafton                4-10.00  
  3 Leah Richter                 Fond du Lac            4-08.00  
  3 Morgan Stokes                Manitowoc              4-08.00  
  5 April Winston                Racine Case           J4-08.00  
  6 Erin Oetting                 Muskego               J4-08.00  
  7 MaryKate Eklund              Crystal Lake          J4-08.00  
  8 Marissa Watson               Racine Case           J4-08.00  
  8 Lexi Dahl                    Crystal Lake          J4-08.00  
 10 Elexis Fuller-Stewart        Milwaukee Tech         4-06.00  
 10 Emily Hokanson               Cedarburg              4-06.00  
 10 Atalee Paremski              Franklin               4-06.00  
 13 Kaitlyn Mahlik               Fond du Lac           J4-06.00  
 14 Jennifer Luckett             Milwaukee Custer      J4-06.00  
 -- Amber Brionez                Waukesha North              NH  
 -- Crystal Herrington           Waukesha North              NH  
 -- Jessica George               Racine Park                 NH  
 -- Shelby Graham                Cedarburg                   NH  
 -- Kelsey Roberts               Franklin                    NH  
 -- Mary O'Connor                Muskego                     NH  
 -- Tanya Bouc                   Manitowoc                   NH  
 
Event 11  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Farrah Brown                 Franklin              10-06.00  
  2 Jessica Zeman                Franklin               9-00.00  
  3 Lexi Dahl                    Crystal Lake          J9-00.00  
  4 Leah Richter                 Fond du Lac            8-06.00  
  5 Meagan Backhaus              Manitowoc              8-00.00  
  6 Dana Christopherson          Waukesha North        J8-00.00  
  7 Ashley Retzloff              Manitowoc              7-06.00  
  8 Danielle Riese               Fond du Lac           J7-06.00  
  9 Sierra Sarkis                Racine Horlick         7-00.00  
 -- Izzy Hughes                  Wauwatosa East              NH  
 -- Yolanda Coleman              Wauwatosa East              NH  
 -- Brianna Gorecki              Grafton                     NH  
 -- Jasmine Williams             Waukesha North              NH  
 
Event 13  Girls 600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tiffany Matthews             Milwaukee Tech         1:40.38  
  2 Marianne Collard             Crystal Lake           1:40.83  
  3 Jenny Strong                 Fond du Lac            1:41.02  
  4 Dana Clausen                 Racine Horlick         1:42.43  
  5 Paula Kuiper                 Racine Case            1:44.02  
  6 Jenny Eickhorst              Franklin               1:44.78  
  7 Heather Newberry             Crystal Lake           1:45.40  
  8 Jessica Lazzari              Grafton                1:46.86  
  9 Taylor Drolshagen            Muskego                1:46.91  
 10 Chelsea Schrubbe             Catholic Memoria       1:49.37  
 11 Meagan Backhaus              Manitowoc              1:49.92  
 12 Rachel Ziebell               Cedarburg              1:52.85  
 13 Krysta Parson                Waukesha North         1:53.72  
 14 Ali Oliver                   Waukesha North         1:54.07  
 15 Emily Blaski                 Racine Horlick         1:55.73  
 16 Nicole Grady                 Cedarburg              1:56.38  
 17 Dani Fassbender              Franklin               2:02.85  
 18 Bethel Assefa                Wauwatosa East         2:08.27  
 19 Rebbecca Pozen               Racine Park            2:10.81  
 20 Casandra Mullen              West Bend West         2:11.43  
 21 Cali Castaneda               Wauwatosa East         2:14.46  
 22 Sam Bahr                     Racine Park            2:25.64  
 23 Shaquana Patterson           Milwaukee Tech         2:36.30  
 
Event 15  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Wauwatosa East                                     10:04.72  
     1) Emma Watson                     2) Jane Petr                      
     3) Alex Smith                      4) Nicole Kashian                 
  2 Muskego                                            10:08.29  
     1) Julie Bennett                   2) Colleen Brown                  
     3) Niki Drolshagen                 4) Lauren Hintz                   
  3 Racine Case                                        10:23.34  
     1) Stephanie Nielsen               2) Dominique Lambright            
     3) Emily Nielsen                   4) Rebecca DeMatthew              
  4 Crystal Lake                                       10:31.74  
     1) Erica Boorom                    2) Molly Allred                   
     3) Maria Pauls                     4) Rebekah Wiedenfeld             
  5 Manitowoc                                          10:38.73  
     1) Taylor Albright                 2) Emily Bauman                   
     3) Krista Satori                   4) Jocelyn Orner                  
  6 Catholic Memorial                                  10:53.31  
     1) Tina Guhl                       2) Syd McCarthy                   
     3) Lauren Seubert                  4) Molly Geary                    
  7 Grafton                                            11:08.99  
     1) Megan Pawlak                    2) Britta Lahr                    
     3) Jamie Karrels                   4) Emily Volkmann                 
  8 Racine Park                                        11:56.18  
     1) Konley Cannalte                 2) Caley Benner                   
     3) Bitta Gordon                    4) Katie Large                    
 
Event 17  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kaitlyn Hastings             Catholic Memoria         16.05   3 
  2 Maya Carter                  Racine Case              16.65   3 
  3 Emily Hokanson               Cedarburg                16.72   3 
  4 Cathy Brunette               Grafton                  16.99   3 
  5 Zoe Kupfer                   Franklin                 17.51   3 
  6 Katelyn Thomas               Franklin                 17.72   3 
  7 Morgan Nick                  Fond du Lac              17.76   2 
  8 Malarie Bergene              Manitowoc                18.11   3 
  9 Dinah Watts                  Milwaukee Tech           18.13   2 
 10 Kaitlyn Mahlik               Fond du Lac              18.44   2 
 11 Elexis Fuller-Stewart        Milwaukee Tech           18.85   3 
 12 April Winston                Racine Case              18.97   1 
 13 Amber Francis                Crystal Lake             19.03   2 
 14 Laura Polizzi                Crystal Lake             19.46   2 
 15 Gina Muzia                   Racine Horlick           20.20   1 
 16 Emily Kauth                  West Bend West           20.28   1 
 17 Kori Miller                  Racine Horlick           21.19   1 
 -- Whitney Reynolds             Manitowoc                   DQ   1 
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dezerea Bryant               Milwaukee Tech           11.66   4 
  2 Tahje Whittley               Milwaukee Tech           12.14   4 
  3 Cashay Harris                Milwaukee Custer         12.69   4 
  4 CherRay Dixon                Cedarburg                13.04   4 
  5 Mara Aparnieks               Catholic Memoria         13.38   3 
  6 Darbe Canady                 Crystal Lake             13.46   4 
  7 Sharles House                Racine Park              13.60   2 
  8 Haley Smith                  Crystal Lake             13.61   4 
  9 Jennifer Mejia               Racine Case              13.68   4 
 10 Bria McKinstry               Racine Horlick           13.80   2 
 11 Morgan Stokes                Manitowoc                13.82   3 
 12 Grace Witte                  Cedarburg                14.00   2 
 13 Karson Stacey                Fond du Lac              14.02   4 
 14 Marnique Thompson            Wauwatosa East           14.06   1 
 15 Kristen Delano               Franklin                 14.18   2 
 16 Lydia Davis                  Racine Horlick           14.23   2 
 17 Crystal Sammer               Fond du Lac              14.24   2 
 18 Tyra Butler                  Racine Case              14.26   2 
 19 Shqueta Randall              Milwaukee Custer         14.27   3 
 20 Rachel Reed                  Muskego                  14.37   1 
 21 Shannon Starel               Muskego                  14.45   1 
 22 Megan Schultz                West Bend West           14.60   1 
 23 Tanya Bouc                   Manitowoc                14.90   2 
 24 Haley Branback               Franklin                 15.09   1 
 25 Elsa Aparnieks               Catholic Memoria         15.16   1 
 
Event 21  Girls 1000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marianne Collard             Crystal Lake           3:05.68  
  2 Taylor Drolshagen            Muskego                3:17.13  
  3 Mackenzie Bauer              Cedarburg              3:18.04  
  4 Jenny Strong                 Fond du Lac            3:20.65  
  5 Krista Satori                Manitowoc              3:25.20  
  6 Gaby Garay                   Crystal Lake           3:26.46  
  7 Traci Brunner                Waukesha North         3:28.95  
  8 MaryKate Bernier             Racine Case            3:29.83  
  9 Andrea Schaefer              Wauwatosa East         3:37.37  
 10 Michelle Fedran              Franklin               3:44.27  
 11 Hannah Braun                 Wauwatosa East         3:52.81  
 12 Rebecca Pozen                Racine Park            4:03.45  
 13 Konley Cannalte              Racine Park            4:03.60  
 
Event 23  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenna McMiller               Waukesha North         5:03.61  
  2 Niki Drolshagen              Muskego                5:24.87  
  3 Haley Bauer                  Cedarburg              5:25.21  
  4 Sammi Donovan                Waukesha North         5:27.89  
  5 Morgan Sickels               Catholic Memoria       5:30.97  
  6 Ali Anich                    Racine Horlick         5:49.01  
  7 Emily Bauman                 Manitowoc              5:51.05  
  8 Jenny Strong                 Fond du Lac            5:51.45  
  9 Emma Watson                  Wauwatosa East         5:53.03  
 10 Eva Blythe                   Fond du Lac            5:53.05  
 11 Jessie Stanek                Crystal Lake           5:53.95  
 12 Rebecca DeMatthew            Racine Case            5:55.33  
 13 Kelsey Schaefer              Racine Case            6:14.87  
 14 Cyiah Wright                 West Bend West         6:25.74  
 15 Bitta Gordon                 Racine Park            6:56.42  
 16 Sam Bahr                     Racine Park            7:22.79  
 
Event 25  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Milwaukee Tech                                      1:47.57   2 
     1) Angelina Howard                 2) Derricka Wesley                
     3) Amber Coggs                     4) Dinah Watts                    
  2 Muskego                                             1:47.92   2 
     1) Rachel Reed                     2) Kate Matusinec                 
     3) Sarah Mlachnik                  4) Sammi Bartel                   
  3 Racine Park                                         1:48.75   2 
     1) Tynisha Person                  2) Daniela Thomas                 
     3) Sharles House                   4) Emily Carbajal                 
  4 Racine Case                                         1:49.32   2 
     1) Tyra Butler                     2) Brittany Harris                
     3) Marilyn Woods                   4) Breanna Hopkins                
  5 Crystal Lake                                        1:50.22   2 
     1) Jessica Link                    2) Kaylah Popp                    
     3) Ariel Beck                      4) Darbe Canady                   
  6 Manitowoc                                           1:51.20   1 
     1) Rose Carlson                    2) Ashley Retzolff                
     3) Morgan Stokes                   4) Becca Thoms                    
  7 Catholic Memorial                                   1:51.90   2 
     1) Mara Aparnieks                  2) Alyssa Broihier                
     3) Janice Cantieri                 4) Raven Bodden                   
  8 Waukesha North                                      1:52.66   1 
     1) Julie Martin                    2) Jori Galles                    
     3) McKenna O'Hearn                 4) Jordan Ludwig                  
  9 Fond du Lac                                         1:55.13   1 
     1) Taylor Ellingson                2) Jessica Andrew                 
     3) Crystal Sammer                  4) Audrey Kiefer                  
 10 Racine Horlick                                      2:00.05   1 
     1) Megan Drew                      2) Jennifer Adamowicz             
     3) Brittany Waters                 4) Brittany Kloman                
 11 West Bend West                                      2:01.00   1 
     1) Katie Duncan                    2) Elena Heimark                  
     3) Anna Taticek                    4) Kaitlyn Wolf                   
 -- Wauwatosa East                                           DQ   2 
     1) Kaleigh Wurster                 2) Yolanda Coleman                
     3) Danielle Shumpert               4) Talisha Simpson                
 
Event 27  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Tahje Whittley               Milwaukee Tech           55.98   4 
  2 Dana Clausen                 Racine Horlick         1:01.64   4 
  3 Kayla Janto                  West Bend West         1:02.01   4 
  4 Kate Matusinec               Muskego                1:02.80   4 
  5 Emily Martinez               Waukesha North         1:04.42   2 
  6 Meagan Backhaus              Manitowoc              1:04.70   3 
  7 Katie Duncan                 West Bend West         1:04.77   3 
  8 Michelle Gaede               Crystal Lake           1:04.97   4 
  9 Destiny Jones                Crystal Lake           1:05.09   3 
 10 Leah Richter                 Fond du Lac            1:06.05   4 
 11 Sarah Gordon                 Racine Horlick         1:06.70   3 
 12 Maddie Kusick                Waukesha North         1:06.88   2 
 13 Dominique Lambright          Racine Case            1:07.65   3 
 14 Colleen Brown                Muskego                1:08.25   3 
 15 Aissa Porteus                Cedarburg              1:10.34   2 
 16 Monet Thompson               Wauwatosa East         1:13.07   3 
 17 Gustice Turpin               Milwaukee Custer       1:15.63   2 
 -- Traniqua Powell              Milwaukee Custer           DNF   2 
 
Event 29  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Milwaukee Tech                                        48.36   2 
     1) Angelina Howard                 2) Derricka Wesley                
     3) Amber Coggs                     4) Shanita York                   
  2 Catholic Memorial                                     51.37   2 
     1) Mara Aparnieks                  2) Alyssa Broihier                
     3) Janice Cantieri                 4) Raven Bodden                   
  3 Racine Park                                           51.60   2 
     1) Tynisha Person                  2) Daniela Thomas                 
     3) Sharles House                   4) Emily Carbajal                 
  4 Crystal Lake                                          51.72   2 
     1) Katie Ozarka                    2) Haley Smith                    
     3) Nikayla Dahl                    4) Darbe Canady                   
  5 Racine Case                                           52.06   2 
     1) Jennifer Mejia                  2) Cailyn Chernouski              
     3) My'Kale French                  4) Brittany Harris                
  6 Muskego                                               52.42   2 
     1) Rachel Reed                     2) Sarah Mlachnik                 
     3) Sammi Bartel                    4) Shannon Staral                 
  7 Fond du Lac                                           53.77   1 
     1) Arianna McCormick               2) Karson Stacey                  
     3) Taylor Ellingson                4) Crystal Sammer                 
  8 Wauwatosa East                                        55.78   1 
     1) Marisa Strothenke               2) Izzy Hughes                    
     3) Maddie Fisher                   4) Marnique Thompson              
  9 Racine Horlick                                        56.32   1 
     1) Megan Drew                      2) Jennifer Adamowicz             
     3) Brittany Waters                 4) Brittany Kloman                
 10 Manitowoc                                             56.62   1 
     1) Rose Carlson                    2) Emily Kutchera                 
     3) Katherine Wolowicz              4) Abby Brixius                   
 11 Franklin                                              57.73   1 
     1) Haley Branbach                  2) Kayla Tomaro                   
     3) Kristen Delano                  4) Sarah Matusak                  
 -- Cedarburg                                                DQ   2 
     1) Grace Witte                     2) Emily Hokanson                 
     3) Sara Kallas                     4) Hannah Favert                  
 
Event 31  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Maya Carter                  Racine Case              46.50   3 
  2 Becca Thoms                  Manitowoc                49.11   3 
  3 Dinah Watts                  Milwaukee Tech           50.51   3 
  4 Cathy Brunette               Grafton                  50.64   3 
  5 Katelyn Thomas               Franklin                 50.66   3 
  6 Candice Wayne                West Bend West           50.83   3 
  7 Morgan Nick                  Fond du Lac              50.99   2 
  8 Malarie Bergene              Manitowoc                52.23   3 
  9 Eden Rogers                  West Bend West           53.81   2 
 10 Shqueta Randall              Milwaukee Custer         53.85   1 
 11 Shelby Graham                Cedarburg                54.14   2 
 12 Sarah Genot                  Crystal Lake             54.74   2 
 13 Amber Francis                Crystal Lake             55.03   2 
 14 Kaitlin Covelli              Racine Case              55.71   2 
 15 Kaitlyn Mahlik               Fond du Lac              57.18   2 
 16 Abby Augustine               Waukesha North           57.25   1 
 17 Corinne White                Waukesha North           57.67   1 
 18 Kori Miller                  Racine Horlick           59.10   1 
 19 Gina Muzia                   Racine Horlick           59.65   1 
 
Event 33  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Tiffany Matthews             Milwaukee Tech         2:24.94  
  2 Heather Newberry             Crystal Lake           2:25.74  
  3 Alex Smith                   Wauwatosa East         2:26.38  
  4 Stephanie Nielsen            Racine Case            2:30.55  
  5 Paula Kuiper                 Racine Case            2:31.27  
  6 Jessica Lazzari              Grafton                2:31.87  
  7 Chelsea Schrubbe             Catholic Memoria       2:32.67  
  8 Erica Boorom                 Crystal Lake           2:34.18  
  9 Krista Satori                Manitowoc              2:36.83  
 10 Emily Blaski                 Racine Horlick         2:37.55  
 11 Jane Petr                    Wauwatosa East         2:39.00  
 12 Katelyn Salzburger           Franklin               2:39.89  
 13 Colleen Brown                Muskego                2:40.01  
 14 Julie Bennett                Muskego                2:40.41  
 15 Nicole Grady                 Cedarburg              2:44.62  
 16 Kayla Janto                  West Bend West         2:45.68  
 17 Lisa Fischer                 Catholic Memoria       2:51.59  
 18 Tara Hoppman                 Fond du Lac            2:54.35  
 19 Katie Large                  Racine Park            2:55.02  
 20 Cyiah Wright                 West Bend West         2:59.33  
 21 LaQuisha Wesley              Milwaukee Tech         3:00.89  
 22 Caley Benner                 Racine Park            3:02.47  
 
Event 35  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dezerea Bryant               Milwaukee Tech           23.83   4 
  2 Elexis Fuller-Stewart        Milwaukee Tech           25.42   4 
  3 CherRay Dixon                Cedarburg                26.14   4 
  4 Cashay Harris                Milwaukee Custer         26.78   4 
  5 Sammi Bartel                 Muskego                  27.02   4 
  6 Kaitlyn Hastings             Catholic Memoria         27.38   4 
  7 Alyssa Broihier              Catholic Memoria         27.38   3 
  8 Breanna Hopkins              Racine Case              27.65   3 
  9 Talisha Simpson              Wauwatosa East           27.91   4 
 10 Marilyn Woods                Racine Case              27.96   3 
 11 Ariel Beck                   Crystal Lake             28.15   3 
 12 Jordan Ludwig                Waukesha North           28.16   4 
 13 Becca Thoms                  Manitowoc                28.28   3 
 13 Sara Kallas                  Cedarburg                28.28   2 
 15 Jessica Link                 Crystal Lake             28.62   3 
 16 Shannon Starel               Muskego                  28.84   2 
 17 Lydia Davis                  Racine Horlick           28.92   2 
 18 Bria McKinstry               Racine Horlick           29.01   2 
 19 Jessica Andrew               Fond du Lac              29.16   3 
 20 Karson Stacey                Fond du Lac              29.61   3 
 21 Megan Schultz                West Bend West           29.62   1 
 22 Maddie Kusick                Waukesha North           30.00   1 
 23 Caitria Thiele               Franklin                 30.25   2 
 24 Kayla Tomaro                 Franklin                 30.37   2 
 25 Regine Torrance              Racine Park              30.57   1 
 26 Gustice Turpin               Milwaukee Custer         31.81   1 
 27 Elise Damman                 Manitowoc                31.96   1 
 
Event 37  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Jenna McMiller               Waukesha North        10:59.90  
  2 Kristina Aubert              Crystal Lake          11:11.14  
  3 Lauren Hintz                 Muskego               12:18.89  
  4 Taylor Albright              Manitowoc             12:22.52  
  5 Morgan Sickels               Catholic Memoria      12:27.98  
  6 Lauren Keogh                 Crystal Lake          12:32.53  
  7 Stephanie Pavlick            Catholic Memoria      12:41.09  
  8 Emily Nielsen                Racine Case           13:01.62  
  9 Jocelyn Orner                Manitowoc             13:03.73  
 10 Bernie Parker                Racine Case           13:20.15  
 11 Megan Pawlak                 Grafton               13:54.48  
 12 Jonele Ritger                West Bend West        14:03.11  
 13 Zoey Stefaniak               Wauwatosa East        14:34.90  
 14 Tessa Cristan                Wauwatosa East        15:53.14  
 
Event 39  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Milwaukee Tech                                      4:13.68  
     1) Elexis Fuller-Stewart           2) Dezerea Bryant                 
     3) Tahje Whittley                  4) Tiffany Matthews               
  2 Crystal Lake                                        4:15.57  
     1) Lizette Ortega                  2) Michelle Gaede                 
     3) Emily Lenzini                   4) Marianne Collard               
  3 Muskego                                             4:24.14  
     1) Niki Drolshagen                 2) Julie Bennett                  
     3) Erin Oetting                    4) Taylor Drolshagen              
  4 Waukesha North                                      4:27.24  
     1) Julie Martin                    2) Ali Oliver                     
     3) McKenna O'Hearn                 4) Heather Teske                  
  5 Catholic Memorial                                   4:32.38  
     1) Tina Guhl                       2) Syd McCarthy                   
     3) Lauren Seubert                  4) Molly Geary                    
  6 Cedarburg                                           4:33.69  
     1) CherRay Dixon                   2) Rachel Ziebell                 
     3) Katie Nieman                    4) Liz Steinke                    
  7 Manitowoc                                           5:00.32  
     1) Whitney Reynolds                2) Breanna Nehls                  
     3) Gina Hatt                       4) Elise Damman                   
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Milwaukee Tech             122        2) Crystal Lake               93.50
    3) Muskego                     64        4) Racine Case                57.50
    5) Manitowoc                   56.50     6) Catholic Memorial          54   
    7) Fond du Lac                 50.50     8) Waukesha North             48   
    9) Franklin                    46       10) Cedarburg                  41   
   11) Racine Park                 39       12) Milwaukee Custer           27   
   13) Racine Horlick              26       14) Grafton                    24   
   15) Wauwatosa East              19       16) West Bend West             11