WI-Track - 2016 Boys Division Two State Cross Country Honor Roll

Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Boys Division Two State Honor Roll All Grades
1. 15:30.5   Dustin Hatfield   12   River Valley(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
2. 15:38.5   Rylee Miller   12   Jefferson(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
3. 15:40.4   Mitchell Georgi   12   Lakeside Lutheran(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
4. 15:41.0   Luke Bailey   12   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
5. 15:41.4   Spencer Currie   11   Deerfield/Cambridge(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
6. 15:52.9   Clark Otte   12   Sheboygan Falls(2-5)   9/24/2016   Lourdes Academy Invite
7. 15:55.6   Miguel Mathias   11   Nekoosa/Port Edwards(2-3)   10/8/2016   Tomahawk Hatchet Invite
8. 15:59.4   Chris Pahnke   12   McFarland(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
9. 16:04.6   Gus Kaiser   12   Deerfield/Cambridge(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
10. 16:05.8   Nick Baumann   12   Monroe(2-6)   10/22/2016   Division 2 Sectional 6 Meet
11. 16:07.3   Travis Reiter   12   Freedom(2-4)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
12. 16:08.6   Dan Iselin   12   Platteville(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
13. 16:10.5   Trevor Wenzel   11   Valders(2-4)   10/29/2016   Division 2 State Meet
14. 16:15.1   Jack Colleran   12   Notre Dame(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
15. 16:16.8   Nathan Broullire   12   Xavier(2-4)   10/29/2016   Division 2 State Meet
16. 16:17.4   Dylan Scace   11   Monroe(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
17. 16:17.8   Andrew Pahnke   10   McFarland(2-6)   10/22/2016   Division 2 Sectional 6 Meet
18. 16:21.0   Ian Ison   12   Cedar Grove/Belgium(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
19. 16:21.6   Stephen Lavey   11   Cedar Grove/Belgium(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
20. 16:23.3   Maury Miller   11   Ashland(2-1)   9/13/2016   Rice Lake Invite
21. 16:24.3   Kyle Miller   12   Waupun(2-5)   10/21/2016   Division 2 Sectional 5 Meet
22. 16:25.7   Hans Tollaksen   12   Poynette(2-7)   9/1/2016   Deerfield/Cambridge Cam-Rock Invite
23. 16:27.7   Kav Fitzpatrick   11   Lakeland(2-2)   10/15/2016   Great Northern Conference Meet
24. 16:28.5   Trey Ulrich   11   Medford(2-2)   10/29/2016   Division 2 State Meet
25. 16:28.6   Matt Olson   12   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/22/2016   Division 2 Sectional 8 Meet
26. 16:30.1   Gordy Thompson   11   Grafton(2-8)   10/22/2016   Division 2 Sectional 8 Meet
27. 16:32.5   Walker Miller   11   Ashland(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
28. 16:35.5   Donny Pooler   11   Northwestern(2-1)   10/11/2016   HON Conference Meet
29. 16:36.5   Evan Harding   12   East Troy(2-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
30. 16:36.7   Jace Serres   10   Platteville(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
31. 16:37.2   Ramon Romero   11   Arcadia(2-3)   10/8/2016   Arcadia Holte Invite
32. 16:37.6   Jared Denk   10   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/13/2016   Wisconsin Little 10 Conference Meet
33. 16:38.4   Cole Schacherl   12   Winneconne(2-5)   10/21/2016   Division 2 Sectional 5 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Boys Division Two State Honor Roll Seniors
1. 15:30.5   Dustin Hatfield   12   River Valley(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
2. 15:38.5   Rylee Miller   12   Jefferson(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
3. 15:40.4   Mitchell Georgi   12   Lakeside Lutheran(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
4. 15:41.0   Luke Bailey   12   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
5. 15:52.9   Clark Otte   12   Sheboygan Falls(2-5)   9/24/2016   Lourdes Academy Invite
6. 15:59.4   Chris Pahnke   12   McFarland(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
7. 16:04.6   Gus Kaiser   12   Deerfield/Cambridge(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
8. 16:05.8   Nick Baumann   12   Monroe(2-6)   10/22/2016   Division 2 Sectional 6 Meet
9. 16:07.3   Travis Reiter   12   Freedom(2-4)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
10. 16:08.6   Dan Iselin   12   Platteville(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
11. 16:15.1   Jack Colleran   12   Notre Dame(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
12. 16:16.8   Nathan Broullire   12   Xavier(2-4)   10/29/2016   Division 2 State Meet
13. 16:21.0   Ian Ison   12   Cedar Grove/Belgium(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
14. 16:24.3   Kyle Miller   12   Waupun(2-5)   10/21/2016   Division 2 Sectional 5 Meet
15. 16:25.7   Hans Tollaksen   12   Poynette(2-7)   9/1/2016   Deerfield/Cambridge Cam-Rock Invite
16. 16:28.6   Matt Olson   12   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/22/2016   Division 2 Sectional 8 Meet
17. 16:36.5   Evan Harding   12   East Troy(2-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
18. 16:38.4   Cole Schacherl   12   Winneconne(2-5)   10/21/2016   Division 2 Sectional 5 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Boys Division Two State Honor Roll Juniors
1. 15:41.4   Spencer Currie   11   Deerfield/Cambridge(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
2. 15:55.6   Miguel Mathias   11   Nekoosa/Port Edwards(2-3)   10/8/2016   Tomahawk Hatchet Invite
3. 16:10.5   Trevor Wenzel   11   Valders(2-4)   10/29/2016   Division 2 State Meet
4. 16:17.4   Dylan Scace   11   Monroe(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
5. 16:21.6   Stephen Lavey   11   Cedar Grove/Belgium(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
6. 16:23.3   Maury Miller   11   Ashland(2-1)   9/13/2016   Rice Lake Invite
7. 16:27.7   Kav Fitzpatrick   11   Lakeland(2-2)   10/15/2016   Great Northern Conference Meet
8. 16:28.5   Trey Ulrich   11   Medford(2-2)   10/29/2016   Division 2 State Meet
9. 16:30.1   Gordy Thompson   11   Grafton(2-8)   10/22/2016   Division 2 Sectional 8 Meet
10. 16:32.5   Walker Miller   11   Ashland(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
11. 16:35.5   Donny Pooler   11   Northwestern(2-1)   10/11/2016   HON Conference Meet
12. 16:37.2   Ramon Romero   11   Arcadia(2-3)   10/8/2016   Arcadia Holte Invite
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Boys Division Two State Honor Roll Sophomores
1. 16:17.8   Andrew Pahnke   10   McFarland(2-6)   10/22/2016   Division 2 Sectional 6 Meet
2. 16:36.7   Jace Serres   10   Platteville(2-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
3. 16:37.6   Jared Denk   10   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/13/2016   Wisconsin Little 10 Conference Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Boys Division Two State Honor Roll Freshmen
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu