WI-Track - 2016 Girls State Cross Country 5K Honor Roll

Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls State Honor Roll All Grades
1. 17:31.5   Meghan Scott   11   D.S.H.A.(1-8)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
2. 18:00.8   Kate Jochims   10   Muskego(1-10)   9/2/2016   West Allis Hale Betz Invite
3. 18:14.2   Laura Beghin   9   Wisconsin Dells(2-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
4. 18:16.4   Annika Linzmeier   11   Pulaski(1-3)   10/13/2016   Fox River Classic Conference Meet
5. 18:21.5   Dana Feyen   10   G.E.T.(2-3)   10/29/2016   Division 2 State Meet
6. 18:23.2   Erin Sorg   11   Delavan/Darien(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
7. 18:24.8   Camille Davre   12   Whitefish Bay(1-9)   10/29/2016   Division 1 State Meet
18:24.8   Audrey Janik   12   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/7/2016   Wisconsin Lutheran Viking Invite
9. 18:25.9   Megan Olshanski   12   Arrowhead(1-7)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
10. 18:26.5   Peyton Sippy   11   Janesville Craig(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
11. 18:28.3   Savannah Huben   11   Bay Port(1-3)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
12. 18:31.5   Trista Pringle   12   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
13. 18:31.8   Elizabeth Reddeman   12   Poynette(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
14. 18:33.0   Marissa Ellenbecker   9   Edgar(3-2)   10/21/2016   Division 3 Sectional 2 Meet
15. 18:35.3   Riley McMahon   12   Union Grove(1-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
16. 18:35.5   Madison Desing   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
17. 18:38.4   Kara Pyatskowit   12   Clintonville(2-2)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
18. 18:41.6   Rachel Jeffers   12   Hamilton(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
19. 18:42.5   Noelle Maire   12   Belleville(3-6)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
20. 18:43.4   Zoe Goodmanson   10   Pewaukee(1-7)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
21. 18:43.7   Bailey Cronin   12   Beloit Memorial(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
22. 18:45.5   Hannah Roeske   12   Eau Claire Memorial(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
23. 18:46.6   Leah Nuestedter   11   Brookfield Central(1-8)   10/29/2016   Division 1 State Meet
24. 18:47.6   Maddie Lee   12   Oconomowoc(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
25. 18:47.7   Rachel Ball   9   Hudson(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
26. 18:47.8   Libby Geisness   10   Waukesha South(1-7)   10/7/2016   Waterford Wolverine Invite
27. 18:49.6   Leah Neustedter   11   Brookfield Central(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
28. 18:49.8   Annie Higgins   9   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
29. 18:49.9   Autumn Dushack   9   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
30. 18:50.3   Sara Brekke   12   La Crosse Central(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
31. 18:50.9   Libby Whelan   12   D.S.H.A.(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
32. 18:51.0   Erika Kisting   11   Iola/Scandinavia(3-3)   10/13/2016   Central Wisconsin Conference Meet
33. 18:51.1   Grace Dargiewicz   11   Waukesha South(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
34. 18:51.4   Jacie Legois   12   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
35. 18:51.9   Mason Kalander   11   Holmen(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
36. 18:52.5   Sami Stieve   10   Germantown(1-9)   10/7/2016   Waterford Wolverine Invite
37. 18:53.4   Delaney Greene-Gret   12   Marion(3-3)   10/13/2016   Central Wisconsin Conference Meet
38. 18:53.6   Brittany Helm   9   Muskego(1-10)   10/22/2016   Division 1 Sectional 10 Meet
39. 18:55.8   Lydia Murphy   10   Lancaster(3-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
40. 18:56.2   Reagan Hoopes   10   Waunakee(1-5)   10/29/2016   Division 1 State Meet
41. 18:57.1   Katie Faris   11   Chippewa Falls(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
42. 18:57.2   Mariah Linse   10   Jefferson(2-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
18:57.2   Lauren Vosters   10   Freedom(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
44. 18:57.3   Meygan Benzing   10   Dodgeland(3-8)   10/13/2016   Trailways Conference Meet
45. 18:57.4   Hannah Ray   9   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
46. 18:58.7   Ella Rondeau   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
47. 19:00.1   KatieRose Blachowicz   11   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
48. 19:00.3   Abby Mauermann   11   Brookfield Central(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
49. 19:03.5   Jaci Hinz   11   Freedom(2-4)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
50. 19:04.2   Maggie Keiper   9   Whitefish Bay(1-9)   10/22/2016   Division 1 Sectional 9 Meet
19:04.2   Sage Wagner   10   Ashwaubenon(1-3)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
52. 19:04.6   Ellery Craven   11   Kettle Moraine(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
53. 19:04.9   Izzy Owca   12   Madison Memorial(1-5)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
54. 19:05.7   Alex Bruley   11   La Crosse Central(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
19:05.7   Lindsey Grams   10   Little Chute(2-4)   9/24/2016   Lourdes Academy Invite
56. 19:05.8   Emily Schmitt   12   Eau Claire North(1-1)   8/27/2016   Eau Claire North Husky Invite
57. 19:06.0   Mara Bajic   11   Kettle Moraine(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
58. 19:07.1   Sydney Pitrof   11   Racine Horlick(1-10)   10/7/2016   Waterford Wolverine Invite
59. 19:07.3   Kaya Kuokkanen   9   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
60. 19:07.4   Kayla Vogt   11   Arrowhead(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
61. 19:07.7   Brooke Lytle   10   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
19:07.7   Jillian Weston   10   Viroqua(2-3)   10/8/2016   Arcadia Holte Invite
63. 19:07.8   Jada Donaldson   9   Beaver Dam(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
64. 19:08.1   Anya Swanson   11   Somerset(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
65. 19:08.2   Brooke Jaworski   10   Wausau West(1-2)   10/29/2016   Division 1 State Meet
66. 19:08.4   Becca Langer   11   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
67. 19:08.7   Kylee Wunschel   10   Menomonee Falls(1-9)   10/22/2016   Division 1 Sectional 9 Meet
68. 19:09.2   Morgan Anderson   9   Menasha(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
69. 19:10.0   Vivian Hacker   11   Madison West(1-5)   10/15/2016   Big 8 Conference Meet
70. 19:10.3   Hannah Lohrenz   12   Hortonville(1-2)   10/29/2016   Division 1 State Meet
71. 19:11.4   Maddie Wood   12   South Milwaukee(1-8)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
72. 19:12.9   Lauren Shanks   9   Janesville Craig(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
73. 19:13.9   Allisan Barrett   11   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
74. 19:16.4   Arianna Mansavage   11   Fort Atkinson(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
75. 19:16.6   Millie Bretl   12   D.S.H.A.(1-8)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
76. 19:16.8   Olivia Eisch   11   Kimberly(1-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
77. 19:16.9   Julia Wesley   11   Arrowhead(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
78. 19:17.2   Nicole Tomomitsu   10   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
79. 19:17.6   Abeba Sullivan   12   Port Washington(1-9)   10/15/2016   North Shore Conference Meet
80. 19:18.0   Elise Large   11   Random Lake/Ozaukee(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
19:18.0   Anna Merten   10   Waukesha North(1-7)   9/29/2016   Mukwonago Invite
82. 19:18.9   Madeline Hyland   9   Stevens Point(1-2)   9/30/2016   Fond du Lac Memorial Invite
83. 19:19.3   Krista Baumgartner   10   Neenah(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
84. 19:19.4   Abbey Kuborn   11   Cedarburg(1-9)   10/22/2016   Division 1 Sectional 9 Meet
85. 19:19.8   Liz Ziegler   10   Fond du Lac(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
86. 19:20.2   Alyssa Rafuse   10   Hortonville(1-2)   10/22/2016   Division 1 Sectional 2 Meet
87. 19:20.5   Emma Welch   12   Menomonie(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
88. 19:20.7   MaryRose Flood   11   Appleton North(1-2)   10/22/2016   Division 1 Sectional 2 Meet
89. 19:20.9   Madison Hughes   10   Fond du Lac(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
90. 19:21.4   Chole Beaudoin   10   Wauwatosa West(1-9)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
91. 19:21.8   Rachel Lawton   10   Flambeau(3-1)   9/13/2016   Rice Lake Invite
92. 19:22.2   Madeline Sweeney   12   Green Bay East(1-3)   9/2/2016   West Allis Hale Betz Invite
93. 19:22.4   Paige Fassbender   10   Slinger(1-4)   9/2/2016   West Allis Hale Betz Invite
94. 19:23.6   Jessie Braun   12   Kettle Moraine(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
19:23.6   Allie Levin   12   Homestead(1-9)   9/17/2016   Wausau East Smiley Invite
96. 19:24.0   Katie Brockman   10   Pulaski(1-3)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
19:24.0   Christina Nolting   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
98. 19:24.4   Abigail Helwig   12   Neenah(1-4)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
99. 19:24.8   Jordan Zdroik   9   Rosholt(3-3)   10/13/2016   Central Wisconsin Conference Meet
100. 19:25.3   Kaylee Beyer   10   Mukwonago(1-7)   9/29/2016   Mukwonago Invite
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls State Honor Roll For Seniors
1. 18:24.8   Camille Davre   12   Whitefish Bay(1-9)   10/29/2016   Division 1 State Meet
18:24.8   Audrey Janik   12   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/7/2016   Wisconsin Lutheran Viking Invite
3. 18:25.9   Megan Olshanski   12   Arrowhead(1-7)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
4. 18:31.5   Trista Pringle   12   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
5. 18:31.8   Elizabeth Reddeman   12   Poynette(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
6. 18:35.3   Riley McMahon   12   Union Grove(1-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
7. 18:38.4   Kara Pyatskowit   12   Clintonville(2-2)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
8. 18:41.6   Rachel Jeffers   12   Hamilton(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
9. 18:42.5   Noelle Maire   12   Belleville(3-6)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
10. 18:43.7   Bailey Cronin   12   Beloit Memorial(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
11. 18:45.5   Hannah Roeske   12   Eau Claire Memorial(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
12. 18:47.6   Maddie Lee   12   Oconomowoc(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
13. 18:50.3   Sara Brekke   12   La Crosse Central(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
14. 18:50.9   Libby Whelan   12   D.S.H.A.(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
15. 18:51.4   Jacie Legois   12   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
16. 18:53.4   Delaney Greene-Gret   12   Marion(3-3)   10/13/2016   Central Wisconsin Conference Meet
17. 19:04.9   Izzy Owca   12   Madison Memorial(1-5)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
18. 19:05.8   Emily Schmitt   12   Eau Claire North(1-1)   8/27/2016   Eau Claire North Husky Invite
19. 19:10.3   Hannah Lohrenz   12   Hortonville(1-2)   10/29/2016   Division 1 State Meet
20. 19:11.4   Maddie Wood   12   South Milwaukee(1-8)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
21. 19:16.6   Millie Bretl   12   D.S.H.A.(1-8)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
22. 19:17.6   Abeba Sullivan   12   Port Washington(1-9)   10/15/2016   North Shore Conference Meet
23. 19:20.5   Emma Welch   12   Menomonie(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
24. 19:22.2   Madeline Sweeney   12   Green Bay East(1-3)   9/2/2016   West Allis Hale Betz Invite
25. 19:23.6   Jessie Braun   12   Kettle Moraine(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
19:23.6   Allie Levin   12   Homestead(1-9)   9/17/2016   Wausau East Smiley Invite
27. 19:24.4   Abigail Helwig   12   Neenah(1-4)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
28. 19:27.4   Sophia Smith   12   Eau Claire Memorial(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
29. 19:28.8   Emily Foley   12   Lourdes Academy(3-7)   10/13/2016   Trailways Conference Meet
30. 19:29.6   Ashtyn Johnson   12   Kimberly(1-3)   10/29/2016   Division 1 State Meet
31. 19:31.0   Kaylyn Shevey   12   Watertown Luther Prep(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
32. 19:34.6   Kennedy Hauser   12   Ashwaubenon(1-3)   10/13/2016   Fox River Classic Conference Meet
33. 19:36.0   Kaitlyn Galgon   12   Waunakee(1-5)   10/22/2016   Division 1 Sectional 5 Meet
19:36.0   Emily Royston   12   Waunakee(1-5)   10/22/2016   Division 1 Sectional 5 Meet
35. 19:38.5   Hailey Migliano   12   Franklin(1-10)   10/29/2016   Division 1 State Meet
36. 19:38.6   Lauren Ichel   12   Hudson(1-1)   8/27/2016   Eau Claire North Husky Invite
37. 19:39.3   Amy Wallis   12   Ashland(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls State Honor Roll For Juniors
1. 17:31.5   Meghan Scott   11   D.S.H.A.(1-8)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
2. 18:16.4   Annika Linzmeier   11   Pulaski(1-3)   10/13/2016   Fox River Classic Conference Meet
3. 18:23.2   Erin Sorg   11   Delavan/Darien(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
4. 18:26.5   Peyton Sippy   11   Janesville Craig(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
5. 18:28.3   Savannah Huben   11   Bay Port(1-3)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
6. 18:46.6   Leah Nuestedter   11   Brookfield Central(1-8)   10/29/2016   Division 1 State Meet
7. 18:49.6   Leah Neustedter   11   Brookfield Central(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
8. 18:51.0   Erika Kisting   11   Iola/Scandinavia(3-3)   10/13/2016   Central Wisconsin Conference Meet
9. 18:51.1   Grace Dargiewicz   11   Waukesha South(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
10. 18:51.9   Mason Kalander   11   Holmen(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
11. 18:57.1   Katie Faris   11   Chippewa Falls(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
12. 19:00.1   KatieRose Blachowicz   11   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
13. 19:00.3   Abby Mauermann   11   Brookfield Central(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
14. 19:03.5   Jaci Hinz   11   Freedom(2-4)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
15. 19:04.6   Ellery Craven   11   Kettle Moraine(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
16. 19:05.7   Alex Bruley   11   La Crosse Central(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
17. 19:06.0   Mara Bajic   11   Kettle Moraine(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
18. 19:07.1   Sydney Pitrof   11   Racine Horlick(1-10)   10/7/2016   Waterford Wolverine Invite
19. 19:07.4   Kayla Vogt   11   Arrowhead(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
20. 19:08.1   Anya Swanson   11   Somerset(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
21. 19:08.4   Becca Langer   11   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
22. 19:10.0   Vivian Hacker   11   Madison West(1-5)   10/15/2016   Big 8 Conference Meet
23. 19:13.9   Allisan Barrett   11   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
24. 19:16.4   Arianna Mansavage   11   Fort Atkinson(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
25. 19:16.8   Olivia Eisch   11   Kimberly(1-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
26. 19:16.9   Julia Wesley   11   Arrowhead(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
27. 19:18.0   Elise Large   11   Random Lake/Ozaukee(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
28. 19:19.4   Abbey Kuborn   11   Cedarburg(1-9)   10/22/2016   Division 1 Sectional 9 Meet
29. 19:20.7   MaryRose Flood   11   Appleton North(1-2)   10/22/2016   Division 1 Sectional 2 Meet
30. 19:25.5   Mariah Haight   11   Wausau East(1-2)   10/22/2016   Division 1 Sectional 2 Meet
31. 19:25.6   Alison Zigler   11   Pewaukee(1-7)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
32. 19:28.7   Maraba Roznik   11   Arrowhead(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
33. 19:34.0   Madison Taylor   11   Kenosha Indian Trail(1-10)   10/22/2016   Division 1 Sectional 10 Meet
34. 19:34.5   Faith Vania   11   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls State Honor Roll For Sophomores
1. 18:00.8   Kate Jochims   10   Muskego(1-10)   9/2/2016   West Allis Hale Betz Invite
2. 18:21.5   Dana Feyen   10   G.E.T.(2-3)   10/29/2016   Division 2 State Meet
3. 18:43.4   Zoe Goodmanson   10   Pewaukee(1-7)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
4. 18:47.8   Libby Geisness   10   Waukesha South(1-7)   10/7/2016   Waterford Wolverine Invite
5. 18:52.5   Sami Stieve   10   Germantown(1-9)   10/7/2016   Waterford Wolverine Invite
6. 18:55.8   Lydia Murphy   10   Lancaster(3-6)   10/1/2016   Platteville McKichan Invite
7. 18:56.2   Reagan Hoopes   10   Waunakee(1-5)   10/29/2016   Division 1 State Meet
8. 18:57.2   Mariah Linse   10   Jefferson(2-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
18:57.2   Lauren Vosters   10   Freedom(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
10. 18:57.3   Meygan Benzing   10   Dodgeland(3-8)   10/13/2016   Trailways Conference Meet
11. 19:04.2   Sage Wagner   10   Ashwaubenon(1-3)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
12. 19:05.7   Lindsey Grams   10   Little Chute(2-4)   9/24/2016   Lourdes Academy Invite
13. 19:07.7   Brooke Lytle   10   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
19:07.7   Jillian Weston   10   Viroqua(2-3)   10/8/2016   Arcadia Holte Invite
15. 19:08.2   Brooke Jaworski   10   Wausau West(1-2)   10/29/2016   Division 1 State Meet
16. 19:08.7   Kylee Wunschel   10   Menomonee Falls(1-9)   10/22/2016   Division 1 Sectional 9 Meet
17. 19:17.2   Nicole Tomomitsu   10   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
18. 19:18.0   Anna Merten   10   Waukesha North(1-7)   9/29/2016   Mukwonago Invite
19. 19:19.3   Krista Baumgartner   10   Neenah(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
20. 19:19.8   Liz Ziegler   10   Fond du Lac(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
21. 19:20.2   Alyssa Rafuse   10   Hortonville(1-2)   10/22/2016   Division 1 Sectional 2 Meet
22. 19:20.9   Madison Hughes   10   Fond du Lac(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
23. 19:21.4   Chole Beaudoin   10   Wauwatosa West(1-9)   10/13/2016   Woodland Conference Meet
24. 19:21.8   Rachel Lawton   10   Flambeau(3-1)   9/13/2016   Rice Lake Invite
25. 19:22.4   Paige Fassbender   10   Slinger(1-4)   9/2/2016   West Allis Hale Betz Invite
26. 19:24.0   Katie Brockman   10   Pulaski(1-3)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
27. 19:25.3   Kaylee Beyer   10   Mukwonago(1-7)   9/29/2016   Mukwonago Invite
28. 19:26.1   Anna Wozniak   10   Stoughton(1-5)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
29. 19:28.0   Taylor Winterton   10   Sparta(2-3)   10/8/2016   Wisconsin Rapids Invite
30. 19:28.3   Makaila Groves   10   Slinger(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
31. 19:29.4   Karina Gilson   10   Hudson(1-1)   9/13/2016   Rice Lake Invite
32. 19:33.8   Allyssa Reeves   10   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
33. 19:34.2   Ella Reinemann   10   Sheboygan North(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
34. 19:34.5   Rachel Passow   10   Hamilton(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
35. 19:34.6   Kimberly Carviou   10   Marinette(2-2)   10/7/2016   Luxemburg-Casco Invite
36. 19:35.2   Jamie Huber   10   Dodgeland(3-8)   9/13/2016   Marshall Dana Waddell Invite
19:35.2   Maddie Thompson   10   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
38. 19:39.3   Jessica Michala   10   Muskego(1-10)   10/1/2016   Racine Case Eagle Invite
19:39.3   Isabel Seay   10   Hamilton(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls State Honor Roll For Freshmen
1. 18:14.2   Laura Beghin   9   Wisconsin Dells(2-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
2. 18:33.0   Marissa Ellenbecker   9   Edgar(3-2)   10/21/2016   Division 3 Sectional 2 Meet
3. 18:35.5   Madison Desing   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
4. 18:47.7   Rachel Ball   9   Hudson(1-1)   10/22/2016   Division 1 Sectional 1 Meet
5. 18:49.8   Annie Higgins   9   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
6. 18:49.9   Autumn Dushack   9   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
7. 18:53.6   Brittany Helm   9   Muskego(1-10)   10/22/2016   Division 1 Sectional 10 Meet
8. 18:57.4   Hannah Ray   9   Sun Prairie(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
9. 18:58.7   Ella Rondeau   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
10. 19:04.2   Maggie Keiper   9   Whitefish Bay(1-9)   10/22/2016   Division 1 Sectional 9 Meet
11. 19:07.3   Kaya Kuokkanen   9   Waukesha West(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
12. 19:07.8   Jada Donaldson   9   Beaver Dam(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
13. 19:09.2   Morgan Anderson   9   Menasha(1-4)   10/21/2016   Division 1 Sectional 4 Meet
14. 19:12.9   Lauren Shanks   9   Janesville Craig(1-6)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
15. 19:18.9   Madeline Hyland   9   Stevens Point(1-2)   9/30/2016   Fond du Lac Memorial Invite
16. 19:24.0   Christina Nolting   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
17. 19:24.8   Jordan Zdroik   9   Rosholt(3-3)   10/13/2016   Central Wisconsin Conference Meet
18. 19:30.4   Emma Polenske   9   Greendale(1-8)   10/22/2016   Division 1 Sectional 8 Meet
19. 19:30.5   Ariana Delacerda   9   Pewaukee(1-7)   10/22/2016   Division 1 Sectional 7 Meet
20. 19:32.4   Jenna Lovejoy   9   Fort Atkinson(1-6)   10/22/2016   Division 1 Sectional 6 Meet
21. 19:33.9   Aisa Longnecker   9   De Pere(1-3)   10/13/2016   Fox River Classic Conference Meet
22. 19:35.1   Hannah Constable   9   Johnson Creek(3-8)   10/13/2016   Trailways Conference Meet
23. 19:37.0   Cyna Madigan   9   Laconia(3-3)   10/13/2016   Flyway Conference Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu