WI-Track - 2016 Girls Division Two State Cross Country 5K Honor Roll

Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls Division Two State Honor Roll All Grades
1. 18:14.2   Laura Beghin   9   Wisconsin Dells(2-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
2. 18:21.5   Dana Feyen   10   G.E.T.(2-3)   10/29/2016   Division 2 State Meet
3. 18:23.2   Erin Sorg   11   Delavan/Darien(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
4. 18:24.8   Audrey Janik   12   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/7/2016   Wisconsin Lutheran Viking Invite
5. 18:31.8   Elizabeth Reddeman   12   Poynette(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
6. 18:35.5   Madison Desing   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
7. 18:38.4   Kara Pyatskowit   12   Clintonville(2-2)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
8. 18:49.8   Annie Higgins   9   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
9. 18:51.4   Jacie Legois   12   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
10. 18:57.2   Mariah Linse   10   Jefferson(2-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
18:57.2   Lauren Vosters   10   Freedom(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
12. 18:58.7   Ella Rondeau   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
13. 19:03.5   Jaci Hinz   11   Freedom(2-4)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
14. 19:05.7   Lindsey Grams   10   Little Chute(2-4)   9/24/2016   Lourdes Academy Invite
15. 19:07.7   Jillian Weston   10   Viroqua(2-3)   10/8/2016   Arcadia Holte Invite
16. 19:08.1   Anya Swanson   11   Somerset(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
17. 19:13.9   Allisan Barrett   11   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
18. 19:17.2   Nicole Tomomitsu   10   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
19. 19:18.0   Elise Large   11   Random Lake/Ozaukee(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
20. 19:24.0   Christina Nolting   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
21. 19:28.0   Taylor Winterton   10   Sparta(2-3)   10/8/2016   Wisconsin Rapids Invite
22. 19:31.0   Kaylyn Shevey   12   Watertown Luther Prep(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
23. 19:34.5   Faith Vania   11   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
24. 19:34.6   Kimberly Carviou   10   Marinette(2-2)   10/7/2016   Luxemburg-Casco Invite
25. 19:39.3   Amy Wallis   12   Ashland(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls Division Two State Honor Roll Seniors
1. 18:24.8   Audrey Janik   12   Wisconsin Lutheran(2-8)   10/7/2016   Wisconsin Lutheran Viking Invite
2. 18:31.8   Elizabeth Reddeman   12   Poynette(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
3. 18:38.4   Kara Pyatskowit   12   Clintonville(2-2)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
4. 18:51.4   Jacie Legois   12   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
5. 19:31.0   Kaylyn Shevey   12   Watertown Luther Prep(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
6. 19:39.3   Amy Wallis   12   Ashland(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls Division Two State Honor Roll Juniors
1. 18:23.2   Erin Sorg   11   Delavan/Darien(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
2. 19:03.5   Jaci Hinz   11   Freedom(2-4)   10/15/2016   North Eastern Conference Meet
3. 19:08.1   Anya Swanson   11   Somerset(2-1)   10/21/2016   Division 2 Sectional 1 Meet
4. 19:13.9   Allisan Barrett   11   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
5. 19:18.0   Elise Large   11   Random Lake/Ozaukee(2-5)   10/13/2016   Big East Conference Meet
6. 19:34.5   Faith Vania   11   Luxemburg/Casco(2-4)   9/29/2016   Pulaski Red Raider Invite
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls Division Two State Honor Roll Sophomores
1. 18:21.5   Dana Feyen   10   G.E.T.(2-3)   10/29/2016   Division 2 State Meet
2. 18:57.2   Mariah Linse   10   Jefferson(2-7)   10/1/2016   Burlington Chocolate City Invite
18:57.2   Lauren Vosters   10   Freedom(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
4. 19:05.7   Lindsey Grams   10   Little Chute(2-4)   9/24/2016   Lourdes Academy Invite
5. 19:07.7   Jillian Weston   10   Viroqua(2-3)   10/8/2016   Arcadia Holte Invite
6. 19:17.2   Nicole Tomomitsu   10   Whitewater(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
7. 19:28.0   Taylor Winterton   10   Sparta(2-3)   10/8/2016   Wisconsin Rapids Invite
8. 19:34.6   Kimberly Carviou   10   Marinette(2-2)   10/7/2016   Luxemburg-Casco Invite
1. 18:14.2   Laura Beghin   9   Wisconsin Dells(2-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
2. 18:35.5   Madison Desing   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
3. 18:49.8   Annie Higgins   9   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
4. 18:58.7   Ella Rondeau   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
5. 19:24.0   Christina Nolting   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu

Girls Division Two State Honor Roll Freshmen
1. 18:14.2   Laura Beghin   9   Wisconsin Dells(2-3)   9/24/2016   Janesville Midwest Invite
2. 18:35.5   Madison Desing   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
3. 18:49.8   Annie Higgins   9   Xavier(2-4)   10/22/2016   Division 2 Sectional 4 Meet
4. 18:58.7   Ella Rondeau   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
5. 19:24.0   Christina Nolting   9   East Troy(2-7)   10/22/2016   Division 2 Sectional 7 Meet
Overall         Seniors         Juniors         Sophomores         Freshmen         Honor roll menu         Main menu